لوگو آگری پمپ

09121234567

انواع پمپ آب

پمپ آب برای انتقال و افزایش فشار مایعات استفاده می‌شود و در صنایع، مراکز تجاری، ساختمان‌ها، منازل، بیمارستان‌ها و غیره کاربرد دارد. پمپ آب در سال ۱۷۹۶ میلادی توسط جوزف مونتگلیفر (Joseph Montgolfier) اختراع شد و در طول سال‌ها انواع مختلفی از آن تولید شده است. متداول‌ترین انواع پمپ آب عبارتند از: پمپ آب خانگی، پمپ آب کشاورزی و پمپ آب صنعتی.

پمپ خانگی برای تقویت فشار آب در واحدهای مسکونی استفاده می‌شود و باعث کاهش صدای پمپ آب و کاهش هزینه‌های مربوط به مصرف آب می‌شود. نوع خانگی پمپ اب معمولا تک فاز است و گاها از انواع سه فاز آن هم استفاده می‌شود. عوامل موثر در انتخاب و خرید پمپ آب خانگی عبارتند از: تعداد طبقات، متراژ واحدهای ساختمان، محل قرارگیری پمپ در سیستم آبرسانی و لوله کشی، سایز لوله های آب، تعداد شیرهای موجود در واحد و فشار آب مورد نیاز.

پمپ کشاورزی برای انتقال آب از چاه‌های آب، مخازن آب، دریاچه‌ها، نهرها و رودخانه‌ها به سمت زمین‌های کشاورزی استفاده می‌شود. گاهی اوقات نیز برای پخش کود مایع بر روی محصولات کشاورزی استفاده می‌شود.

پمپ صنعتی برای تامین آب در صنایع و کارخانجات استفاده می‌شود. سیستم های تامین آب صنعتی، وظیفه حمل آب از مخزن آب و یا ذخیره سازی آن برای اهداف مختلف را برعهده دارند. چند نمونه از مهمترین انواع پمپ آب صنعتی عبارتند از: بوستر پمپ آب، پمپ آب سانتریفیوژ.
بوستر پمپ آب برای داشتن انرژی لازم در آبرسانی به ساختمان‌های بلند مرتبه، بیمارستان‌ها و هتل‌ها استفاده می‌شود. در این سیستم، چند پمپ آب با یکدیگر متصل می‌شوند.

پمپ آب سانتریفیوژ نوعی پمپ است که نحوه انتقال انرژی به سیال در آن بر اساس نیروی گریز از مرکز است. این نوع پمپ در صنایع و کارخانجات کاربرد دارد.

پمپ آب طبقاتی نوعی پمپ گریز از مرکز است که در دو نوع افقی و عمودی وجود دارد و از جنس استیل ساخته شده است. این نوع پمپ بیش از یک پروانه دارد و برای سیالاتی که خورندگی دارند استفاده می‌شود.

پمپ آب فشار قوی نوعی پمپ گریز از مرکز با چندین پروانه است که قدرت زیادی در ایجاد فشار بالا برای انتقال آب دارد. کاربری اصلی این نوع پمپ در ایستگاه‌های پمپاژ آب است.

سایر انواع پمپ عبارتند از: پمپ آب آتشنشانی، پمپ دنده‌ای، پمپ روغن داغ، پمپ استیل و پمپ پروانه باز. هر نوع پمپی که برای انتقال و جابجایی سیالات غیر از آب مورد استفاده قرار می‌گیرد، جزئی از انواع پمپ محسوب می‌شود که در زیر مجموعه پمپ آب قرار نمی‌گیرند.

برخی از بهترین برندهای تولید کننده پمپ آب عبارتند از: لوارا، پنتاکس و استریم. لوارا و پنتاکس برندهای معروف ایتالیایی هستند و استریم یک برند چینی معروف است. خرید پمپ آب چینی به دليل قيمت مناسب در اولويت بسياري از متقاضيان قرار دارد.

11%
پمپ پنتاکس PM45
45,000,000
40,000,000
تومان
13%
25,000,000
21,750,000
تومان
18%
14,500,000
11,950,000
تومان
13%
12,000,000
10,500,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *